31. októbra 2016

MU #3 | Démonické dosaďsičochceš

Nie, vôbec sa nadpisom tohto článku nesnažím vykryť omeškaný Halloween.
Minuloročný.

Do tohto článku som stihla všetko nafotiť už začiatkom októbra (2015, samozrejme) - to som si ešte hovorila, že konečne niečo stihnem včas. Nuž, už aj môj osud, či nejaké vyššie sily vedia, že budem doživotný prokrastinátor, takže zvyšok deja viete. Je rok 2016, ale obdobie som celkom trafila, nie?

Prejdime k výtvoru. Neidentifikovala som ho v názve preto, lebo v dôsledku mojej lenivosti som pri vymýšľaní myslela len na to, aby sa toho každý zľakol. Nejako som ale nedomyslela, čo konkrétne budem, takže to bolo dosť fejkové. Mali by v tom teda nájsť potenciál ako upírky, tak aj iné divné entity - stačí k tomu doladiť doplnky a natupírovať si vlasy. Alebo choďte na môj spôsob - proste niečo. :D

Prvýkrát som sa s týmto "líčením" ukázala medzi ľuďmi v roku 2011, keď sme vítali prvá(či)kov na strednej škole. Druhýkrát v roku 2013, keď sme mali v škole Halloween, no ja som si pomýlila dátum a bola som tam celý deň jediná nalíčená. Takto.

Každopádne, zopár miniinfarktov sa mi s tým podarilo spôsobiť vždycky, takže úspech vám garantujem. Hlavne, keď na svoju vizáž počas dňa zabudnete.


Ako vždy, začnem tým, čo budeme potrebovať. Hlavnú úlohu bude hrať slonovinová biela a matná tmavosivá z paletky na obrázku (ktorá sa už nevyrába, takže to vkladám len pre inšpiráciu, aby ste vedeli trafiť odtieň).
Ukážem vám aj set na obočie, ktorý som použila, aby toho nebolo málo.
Ďalej je dôležitá nejaká čierna ceruzka na oči a plusom bude, ak sa dá aj trochu rozmazávať.
Čo ešte stojí za zmienku, tak kontúrovacia ceruzka na pery v červenej farbe, na pruh za okom, ale ak nemáte, pokojne to skúste aj s rúžom. (V mojom prípade to bola stará socialistická ceruzka, ktorú nemalo cenu fotiť, smiešna budem aj tak ešte dosť.)
Niečo červené na pery, napríklad rúž.
A niečo, čím sa ľahko rozmazáva, ja som použila aplikátor na dymové líčenie na poslednom obrázku.
Ostatné, nepodstatnejšie veci budú spomenuté v postupe.


*

1. Začala som ako vždy. Krém, make-up, korektor (zo zvyku aj na kruhy pod očami, aj keď pri dnešnom líčení to nie je až také potrebné), báza pod očné tiene a púder. Tieto produkty som nefotila, pretože si myslím, že každej z nás vyhovuje niečo iné.

2. Na celé oko som naniesla slonovinový očný tieň, avšak s dôrazom na pohyblivé viečko a vnútorný kútik. Osvedčil sa mi práve takýto, pretože nie je ani úplne biely, ani úplne sivý. V nasledujúcich krokoch si ho nazvime proste biely.


3. Čiernou ceruzkou si načrtneme vrch oka. Nemusí to byť dokonalé, keďže s tým budeme ešte pracovať. Začala som kresliť v strede viečka a pokračovala na strany. Dôležité je hlavne to, že som to robila počas toho, ako som mala oko otvorené. Ak máte tiež typ oka so spadnutými viečkami, musíte vidieť, ako vaše líčenie bude vyzerať s otvorenými očami.
Vnútorný kútik som ukončila ďaleko pod tým skutočným a prechádzala som pozdĺž boku nosa, nie vedľa neho. Práve to vytvorí želaný strašidelný výraz, pretože vám to opticky priblíži oči k sebe.
Vonkajší kútik som zakončila tesne pod obočím. Snažte sa o čo najoblejší tvar.
Tento vonkajší kútik som jemne potiahla aj na spodné viečko.
Jedna z najhorších častí pre perfekcionistov. :D
4. Odtadiaľ, odkiaľ nám končí vnútorný kútik, začneme - tiež čiernou ceruzkou - ťahať líniu popod oko. Pomôckou nám môže byť časť pod spodným viečkom, kde sa nám oko zaobľuje - tadiaľ, alebo kľudne ešte nižšie, linku vedieme. Ja osobne si myslím, že som túto linku mohla tiež namaľovať ešte nižšie.
Ukončila som ju tesne pri uchu a snažila som sa o plynulý, tenký koniec.5. Červenou ceruzkou na pery som od vnútorného kútika začala kresliť takýto chvostík. Ako vidíte, nezačala som úplne od kraja. 
Chceme ho čo najširší, takže jeho vrchnú časť začneme črtať aspoň v polke mačacej linky. Nebojte sa toho.
Čo sa týka konca chvostíka, snažíme sa, aby sme ho ukončili čo najtenší a aby splynul s pleťou.

6. Nakreslíme si nad chvostíkom bodky. Najlepšie mi na to poslúžila tekutá linka.7. Vyplnila som záhyb oka. Môžete použiť ceruzku, ktorou ste tú linku načrtávali. Ak je vám ju ľúto míňať si ju na takýto účel, použite radšej širokú kajalovú ceruzku s ostrým hrotom na dymové líčenie (čo bol aj môj prípad), alebo jumbo ceruzku. Prešla som až ku vnútornému kútiku, kde som to mázla so začiatkom červenej línie.

8. Smudge aplikátorom z posledného obrázku na zozname vecí, čo potrebujeme, som rozmazala čiernu líniu s červenou a vytvorila tak plynulý prechod. Predtým som to nerobievala, ale chcela som skúsiť nový krok. Vidím, že som si ale nedala pozor na červenú pod okom - teraz s tým už nič nenarobím, ale vy sa pokúste, aby bola čo najvýraznejšia a neskryte to tou čiernou.


9. Vzala som tmavosivý tieň z paletky a začala vytvárať prechod medzi čiernou linkou a bielym tieňom. V tomto kroku som však využívala všetky tri veci na striedačku - teda sivý a biely tieň, ale aj čiernu ceruzku použitú na začiatku. Pretože sivým občas zasiahnete príliš a treba to zachrániť znova bielym, ale keďže mačaciu linku chceme mať zvrchu najtmavšiu, tam to zachránime obtiahnutím ceruzkou. 
Vlastne je tento krok iba o práci so štetcami, alebo so spomínaným rozmazávacím aplikátorom.


10. Biely tieň som naniesla už aj na celú oblasť pod obočím (a snažila som sa zachovať ostrú kontúru mačacej linky). Prehnané? Nevadí. Akurát tam, kde mi obočie začína, som si nechala trochu miesta na ďalší krok.


11. Teraz je na rade moja najobľúbenejšia časť. Do oblasti, kde nám dopadá najviac tieňa, teda kúsok pod obočím a kúsok na boku nosa nanesieme sivý tieň, ktorým rozhodne nešetríme. Vytvoríme si tak ešte mrazivejšiu hĺbku v pohľade. Plácame ho tam, akoby sme sa chceli niekomu pomstiť! :D

12. Trochu tiež rozmažeme vrchný okraj mačacej linky, môžeme si pomôcť aj spomínaným sivým tieňom. Rozmazala som to len veľmi máličko, aby sa zachoval obrys.Malý náhľad na to, ako to zatiaľ vyzerá. Bez tej sivej by to nešlo, ale stále tomu chýba pár detailov. Mimochodom, nepoužila som čierny tieň, pretože najtmavšiu som stále chcela ponechať linku a bodky.


12. Doplnila som ceruzkou linku na pohyblivom viečku, aby tam nebolo toľko tej nežnej, svetlej farby. Riasenka síce tiež pomôže a viac by vynikla len nad tým bielym tieňom, ale ten pohľad by bol podľa mňa stále dosť mäkký - ceruzka predsa len to oko pritvrdí.
13. Prejdeme na posledné detaily. Voskom z paletky na obočie som si vykreslila, pochopiteľne, obočie. 

14. Nenechala som bez nalíčenia ani waterline, teda spodnú, vlhkú časť oka (stále neviem, ako to skrátene nazvať v slovenčine). Prvú polovicu od vnútorného kútika som vyplnila bielou ceruzkou. Vonkajšiu časť, naopak, čiernou ceruzkou a maľovala som tak, aby sa plynule prelínali. Ak však nemáte bielu ceruzku, pokojne si vystačíte s čiernou na celú waterline. 
Tip: Aby táto vlhká časť oka vydržala dlhšie nalíčená, je dobré na to naniesť veľmi, ale veľmi jemnú vrstvičku očného tieňa v rovnakej farbe.

15. Na záver líčenia očí prichádza vždy riasenka.


16. Oči sú hotové, ale čo sa týka pleti, ešte som vykontúrovala lícne kosti, spánky, aj bradu a to sivým očným tieňom, ktorý som použila na očiach. Hnedá by v tomto prípade bola podľa mňa príliš striedma, sivá tomu dodá viac "špiny". Na fotkách to príliš nevidno, boli už fotené pod umelým svetlom.


 17. Nakoniec namaľujeme pery červeným rúžom. Môj bol trochu hydratačnejší, takže sa mi nekontrolovateľne stále otláčal na zuby. A keďže už som bola trošku hrrr, nevykontúrovala som ani okraje pier, čo bola asi trochu chyba.


*

A je to, už len navliecť na seba kostým. Nezabudnite si natupírovať vlasy (narozdiel odo mňa), pretože to už len bude iný level! 
Ako strašidlo sa cítim aj tak každý deň, keď pobehujem doma v pyžame, tak teraz sa mi to aspoň oficiálne potvrdilo (a áno, zabudla som si vyčistiť prst, no šikovnosť sama):

No a takto to vyzeralo pred pár rokmi, ani netuším kedy. Zaujímavé, že je to v podstate úplne to isté, ale tu to pôsobí tak neškodne. 
(PS: Kvalita a veľkosť fotografií zodpovedá retro webkamere.)Narozdiel od tohto. :D :D 
Každopádne, týmto dňom to začalo.


Aj keď nasledujúca koláž potvrdzuje, že to nebol jeden a ten istý deň. Ktovie, koľkokrát som sa s tým vlastne hrala.


*

To je dnes odo mňa všetko. Veselý Halloween a ak ho zrovna nemusíte, tak aspoň pekný deň!Čo váš názor na tento americký sviatok?
Radi zo seba dobrovoľne robíte strašiaky do maku?

14 komentárov:

 1. Závidím ti oči :D Padnuté viečka, ako mám ja, sú hrôza, tam nič nevymyslíš. A inak, vyzeráš tak správne desivo, nie je to trápne (ako sa občas zadarí) a ani na upadnutie do mdlôb, pekne niečo medzi :) Thumbs up!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám inak tiež taký typ očí, len som zistila, že to vyzerá lepšie, keď ich fotím zdola alebo keď prižmúrim. :D
   A inak vďaka! :)

   Odstrániť
 2. Kdybych tě takto potkal v noci na ulici tak normálně dostanu strach :-D Ještě že takto nechodíš normálně :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha, to bol zámer, keď už Halloween, tak se vším všudy. :D Každopádne to bude možno tými ksichtami, inak sa práve dosť výrazne maľujem aj na deň. Viem však, že nepôsobí na každého rovnako, nuž preto to robím hlavne sama pre seba, v tomto som sebec. Inak ďakujem za komentár! :)

   Odstrániť
  2. *že to :D
   (čas začať si po sebe čítať komentáre)

   Odstrániť
 3. och cipana keby som ta niekde v tme stretla tak normalne asi ma infarkt lapí :D tak by som sa ta zlakla, super si sa s tým pohrala hlavne to líčenie sa mi páči aj ten celkový outfit, super si vychytala ten HALLOWEEN :D ja som bohužial nič také nevyskusala akurat som si vyrezala tekvičku :D heh

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To by som nerada! :D Ale tak som rada, že to aspoň plní účel, mne to totiž aj tak pripadá strašne light. :D :D Ďakujem ti, aj keď oneskorene, nekontrolovala som to tu. :) A tekvička mohla byť super, tú som zase nevyrezávala ja. :D

   Odstrániť
 4. Vyzerá to veľmi pekne :) Si šikulka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Teda, moc pěkný líčení i celý kostým! Já se znám a na nic takového bych se určitě nezmohla... ale hlavně s tím líčením bych se mohla příští rok nechat inspirovat :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za milý komentár (síce trochu oneskorene, pretože sa chystám blog presťahovať, teda nekontrolovala som ani komentáre)! Ak sa inšpiruješ, určite sa nezabudni podeliť, ako to obstálo. :)

   Odstrániť
 6. Páni, jsi moc šikovná! Moc se ti to povedlo! :)

  PS: Jinak k těm záchodům na koncertech - je potřeba to držet a pít fakt málo a po hodně dlouhý době :D Jakmile si totiž chytíš fleka, tak už ho pustit nechceš :D

  Karolína & Maličkosti ze života | KOREA V ČESKU

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za prečítanie článku. Ak sa rozhodneš zanechať tu reakciu, budeš odmenený/á pamlskom v podobe mojej odpovede.
Muc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...