16. januára 2015

20!

Dňa 7. januára som oficiálne dosiahla vek 20 rokov. Aké to je, aké mám plány s blogom, a nejaké tie Liebster Award otázky navyše sa dočítate po rozkliknutí článku. :) 

(Pff, dnes som začala tak nudne.)


"Keď budem mať 18, budem si robiť, čo chcem, bez toho, aby mi do toho kecali rodičia. Už nech príde ten vek, kedy si nemusím na všetko pýtať povolenie."

"Keď budem mať 20, konečne sa vyparím z domu, najlepšie do Británie, ešte lepšie do Liverpoolu. S frajerom, ktorý bude gitarista, budeme mať najkrajší a najfarebnejší byt/dom na okolí, budem sa živiť tým, že budem v kapele. Popritom študovať vysokú školu medzi fanúšikmi Arctic Monkeys a každý 2. deň budeme chodiť na koncerty."

Prdlajz!

Čo sa naozaj stalo, je akurát to, že som sa našla s priateľom, dokonca mi vyšla aj predpoveď na hudobníka. :D (V podstate mám gitarku aj ja - na margo tých predstáv o svojej akožekariére - ale tým, že nedotiahnem viac než na 2-3 pražce, zo mňa asi Johna Lennona nerobí.)

Celé to tu píšem preto, lebo viem, že som nebola jediná a ľudia cca od 12-13 rokov si naozaj budujú takéto predstavy a zrazu všetky tie roky tak ubehnú, že si ani neuvedomia, že už majú 20 ako ja. Možno je to tými sníčkami o tom, ako nám od 18-tky všetko rodičia dovolia, ktovie, no ja s odstupom času popravde nechápem, čo som čakala. Že odbitím polnoci 7. 1. 2013 mi mamka zrazu dovolí prichádzať domov v stave opilosti po štvornožky? Že sa na týždeň budem môcť len tak odpratať z bytu bez jediného zavolania? 
Samozrejme nepíšem, že by som k životu potrebovala presne toto :D , len mnohí si to takto predstavujú a, bohužiaľ si myslím, že nie je v poriadku, ak im rodičia dovolia zrazu robiť proste... všetko. Sú, samozrejme, medzi mladými výnimky, ktoré so sebou manipulujú rozumne. Väčšinou mi však práve takíto mladíci prídu ako najväčšie pouličné potvorky, ktoré vám zavadzajú v ceste a majú za povinnosť vás "zo srandy" urážať, keď nie ste ako oni. A už vôbec mi svojou vyspelosťou nepripadajú ako dospelí ľudia, čo by po dovŕšení 18. roku asi "teoreticky" mali byť. Každopádne z vlastných skúseností môžem povedať, že kým sa skutočne neodsťahujete, prístup rodičov k vám sa väčšinou rapídne nezmení.

Ak je 18-ročný človek dospelý, tak ja som potom jedným krokom na dôchodku.
Alebo naopak? Skôr si pripadám zvláštne, ako väčšina okolo mňa hrá imidž, že im je trápne zjesť krupicovú kašu, alebo pozrieť si animovaný film, pretože už sú dospelí. Kde ja sa potom hrabem so svojou infantilnou zbierkou roztomilučkých vecí, s hrami na telefóne, nadšením pre sladkosti, kakao a domácu jablkovú výživu? :'D No neviem, prvýkrát mám zo svojich narodenín také zmiešané pocity, ale samozrejme, výhody sa nájdu tiež.
Každopádne je zvláštne, ako som kedysi počúvala, že sa správam vyspelejšie ako ostatní, a zrazu nastal zlom, kedy mi nik netipne viac ako 17. :D Asi ten stopnutý vývoj na mne začína byť poznať. Nevadí, na dôchodku si budem možno recitovať detské riekanky, aj to je možnosť.

Inak ako sa vám páči moja srdiečková torta na úvodnej fotke? Veľmi ma potešila, bola plnená broskyňami a čokoládovou plnkou! :3 

A mimochodom, keď už píšem ten narodeninový post, toto tu bola moja najlepšia torta na svete, nedá mi to nepodeliť sa o tak dôležitú vec!
Tiež by ste dostali šok?

Kriste,  skoro som zabudla! *utekám do pixlr.com*  *už som tu* 
Tento ujec je môj učebnicový príklad správneho hudobníka a, div sa svete, narodeniny slávi deň predo mnou! (Len ja nemám 29, detail.) Takže bez tradičnej každoročnej koláže to už nepôjde, bro, zmier sa s tým.
aj tohto je schopný 20-ročný človek

*

V minulom článku som spomínala, že ku mne na Silvestra príde M. Fotky nemám, je mi trochu divné fotiť každý svoj krok. Občas mi to pripadá tak, že niektorí ľudia na určitých miestach strávia viac času fotením 10 záberov seba samého, ako im je tam supéér, pričom v skutočnosti okrem cvakania selfies tam len... cvakajú selfies.

To však neznamená, že som nemala skvelý týždeň! Dostala som praktické darčeky, M sa potešil prekvapeniam odo mňa, aj Silvester bol milý. Dostala som napr. farebné kriedy na vlasy. Prišlo mi to ako geniálna vec, hneď 31. 12. som vytiahla modrú a aplikovala na ofinu, no desne dlho mi to trvalo, a aj keď som postupovala podľa návodu, vysušilo mi to vlasy. Skúsim nabudúce podľa youtuberiek. Tento proces ma zdržal natoľko, že sme sa nakoniec nestretli s kamarátmi, tak sme si pozreli dojemný filmík Sametový králíček. Po pár slzách som si opravila tiene, pripili sme si s rodičmi a vyrazili do mesta pozrieť si ohňostroj. Toto bol rekordný rok, kedy nám tam poprialo PF 2015 menej ako desať ľudí, v podstate len dvaja... a mne ani jeden. :D
Cestou späť domov sme si ešte pustili lampión šťastia, a niečo sme si priali. Ktovie, čo si to trdlo prialo, lebo želania sa neprezrádzajú. Ani ja nepoviem!
Že nudný večer? A prečo? Pokiaľ tu niekomu chýba zmienka o alkohole, ja som to prehnala deň predtým. :D S kamarátmi a M po pizzi a 2 pivách som ešte chcela zistiť, ako chutí varené víno, červené aj biele. :D :D (Som tak trochu maniak na víno, a bol to pre mňa hriech neskúsiť ho doteraz aj v tejto forme.) Žiadne "štvornožkovanie" sa však nekonalo. Popravde nechápem, ako sa niekto môže opiť tak, že nezájde domov po vlastných, toto sa mi fakt nikdy nestalo.

Čo mi kazí každý rok dojem zo Silvestra, sú petardy. Povie mi niekto, načo je tá trapošina dobrá? Mala som chuť zamiesť všetkými tými deckami tak, ako by nás roztrhla ich petarda, keby sme sa neuhli. A keď sa niekto na Facebooku negatívne vyjadril k tomuto odpornému prežitku, nejaké decko ho tam vysmialo, že si len nedokáže užiť zábavu. Bez komentára.


Chlapské osadenstvo M rodiny dostalo kozmetický kufrík (na prvý dojem mal kufrík pôsobiť, že je v ňom náradie :D :D), tak mi M niečo odtiaľ vzal. Tie tiene sú strašne roztomilé tým, aké sú malinké, budú skvelé na cestovanie. Uchmatnem si ešte hnedé. A ten rúž (po 2 aplikáciách a prepúdrovaní cez vreckovku) čiastočne prežil pizzu!! Na to, aký je tento kufrík kritizovaný ako nekvalitný, ja som milo prekvapená, som ešte zvedavá na pigmentáciu tieňov.
Na nechtoch mám GS 07 Princess, a ten čierny "kufríkový" lak od M. Toto bol asi 4. deň úplne bez poškodenia! Obidva sa zničili len pri umývaní vlasov.

*

Okrem toho, že som sa zbláznila (nadobudla som 100% istotu, že si dám urobiť tetovanie a šmrncem si na vlasy nejakú bláznivú farbu - aj keď, dosť sa bojím odfarbovania), plánujem v r. 2015 trochu "upgradnúť" tento blog:

1. URL ADRESA - týmto si stále nie som istá, bojím sa následkov, ktoré mala aj JanieReinde, ale bola by som asi stotožnenejšia s názvom buns'n'roses, spájalo by to aj môj záujem o hudbu... uvidíme. Máte s tým skúsenosti?

2. HUDOBNÁ KATEGÓRIA - stále viac ma láka jednu takú do menu pridať, pretože písať viacero článkov na hudobnú tému sa mi do rubriky Názory až tak nehodí. Chcela by som to prispôsobiť tak, aby to zaujalo širšiu skupinu ľudí - predstavili by sme si nejaké neznámejšie žánre alebo nových hudobníkov, vtipné historky z koncertov, aké je to byť "wannabe" hudobník, ako funguje zákulisie (t.j. prečo sem vaša obľúbená skupina /ne/zavíta)... a rada by som vymyslela aj nejaký hudobný tag, je ich nejako málo... bol by záujem? :)

3. PSYCHOLOGICKÁ -||-  - chcela by som sa povenovať niektorým problémom, s ktorými máme občas v živote starosti - nič moc odborné, len názory, ale nebolo by tu už tých kategórií príliš? :D Len som skeptická voči tomu, či sa to v rubrike Názory nestratí. Čo by som chcela rozobrať podrobnejšie, pretože som k tomu robila maturitnú prácu a mnoho som sa dozvedela - je večný problém s rozoznávaním introverzie a extroverzie. Už som to omieľala aj v škole milión dvestokrát, ale myslím, že práve pri tejto problematike je treba mať oči otvorené, pretože sa s tým každodenne potýkame. A tak to zopakujem znova, tu na blogu.

4. MAKE-UP - aha, ďalšia kategória. :D Keďže mám nový mobil (aj keď je momentálne v oprave, nevadí), chcela by som občas pridať nejaký fotonávod, čo sa týka najmä očí a pier, pretože krycí krém príliš nepoužívam.

5. SÚŤAŽ - štve ma, že som ešte žiadnu neusporiadala. Blogovanie o tom síce nie je, ale ja strašne rada obdarovávam ľudí, čo je veľmi zlá vlastnosť v kombinácii s absenciou peňazí. :D Chcem, aby boli poriadne. A určite bude nejaká špeci podmienka, aby to nemohol vyhrať len tak niekto. Pôsobiť by to malo tak, že je to naozaj odo mňa, a teda prevažne extravagantné kozmetické kúsky, alebo to rozdelím na 2 ceny, aby bolo na výber - extravagantné a nude. Chcela by som tam zahrnúť napr. prírodnú kozmetiku, univerzálne oblečenie (aby sedelo každej), doplnky, čosi pekné z papiernictva a niečo s mojím venovaním (napr. niečo nakreslené). Tiež niečo s motívom králička/škrečka/tigra, aby ste si pamätali, od koho to máte. :D A už ma nič nenapadá. Tak, sama som zvedavá, čo sa mi podarí nazbierať, bude to beh na dlhú trať. Myslím ale aj na chlapcov, a premýšľam aj nad hudobnou súťažou.
Neviem, ako to chcem do roka stihnúť aj s tým tetovaním a novými vlasmi, + Pohoda a akcie v Plzni, milionár sa zo mňa asi nestane, ale držte palce!! :D
Navyše, nemám skúsenosť s posielaním balíkov, s týmto mi budete musieť potom poradiť.

Rada by som častejšie pridávala aj outfit posty, lenže tam mám ten problém, že môj jediný fotograf je M, a nechce sa mi ho stále otravovať, aby mi urobil 4 fotky na blog a upozorňovať, že aj toto musí byť vidno. Konečná úprava fotografií ma veľmi baví, len samotné fotenie je problém - a momentálne pri M ani nie som. :D

Čo sa mi už podarilo, je zmena úvodného textu vpravo, a taktiež infočlánku tam odkázanom, snáď to bude nápomocnejšie, než predtým. :)

*

Tak a nakoniec, kto má ešte záujem, môže si prečítať moje zodpovedané otázky z Liebster Award tagu. (Bože, kto vymyslel slovo "tag"? To je reťazák!! :D ) Bola som nominovaná druhýkrát, preto len takto, ale ďakujem Lilith. :) Vkladám to sem, pretože sa mi to zdá príliš krátke na osobitný článok (veď ma poznáte), a inde sa to už hodiť nebude... pokojne preskočte. :)

1. Aké je tvoje vysnívané povolanie?
Náročná otázka. Baví ma všetko, kde sa dá kreatívne tvoriť a kde proste vidno, že to robím ja, a nie 10 ďalších vedľa mňa. Len si neviem vybrať jednu jedinú vec, ktorú by som mala rozvíjať - píšem o tom tu. Je ťažké určiť si v tomto prípade nejaký cieľ.
Ale v takom prípade by mi asi najviac vyhovovalo podnikanie, nápadov mám plno, len nie je ľahké ich presadiť. Navyše sa bojím, že mi najlepšie nápady niekto "vyfúkne". 

2. Dlhé alebo krátke vlasy?
Každému sa hodí niečo iné. Ja mám celý život vlasy po zadok, a keď sa mamke podarilo ma ostrihať po lopatky, skoro som zošalela. :D Momentálne by mi nevadilo ísť aj nakrátko, ale bolo by mi toho asi potom ľúto.

3. Najobľúbenejšia značka topánok?
Z kamenných obchodov jednoznačne Deichmann, lebo topánky s veľkosťou 33 až 35 som nenašla doposiaľ nikde inde. Je v tom so mnou niekto tiež? Nie je nič ťažšie, ako zohnať moderné topánky v týchto veľkostiach! :D Na nete som nejaké eshopy našla, ale keďže nemám rovnakú veľkosť na všetky typy topánok, určite by som si vybrala zlú. Ľudia, ak máte niekto doma 30 párov topánok, vážte si to!

4. Bez čoho nevyjdeš z domu?
Bez vreckoviek (vždy, keď ich potrebujem, nemám ich), balzámu na pery, mobilu, klasické veci proste. A čo sa týka líčenia, na očiach musím aspoň niečo mať. Väčšinou "neprežijem" ani bez výrazného rúžu, dúfam, že v práci to nebude vadiť. :D

5. Radšej blogy čítaš, alebo píšeš?
Oboje rada robím, a oboje je v blogosfére potrebné. Niekedy mám pocit, že čítam a komentujem toľko veľa, že to už preháňam. :D A vždy si kontrolujem odpovede. Nemám rada, keď komentujem formou otázky, a nedostane sa mi nejakej rady. 
A čo sa týka písania, tak pozrite sa sami, aj tento článok mal byť pôvodne krátky. :D Nuž, niekoho trápi nedostatok podnetov, ja ich mám zase príliš veľa...

6. Akú hudbu počúvaš + interpret
Moja obľúbená skupina je Arctic Monkeys, ale nie som ten typ fanynky, ktorá chce všetkých členov za manželov. Proste mi sú všetci povahovo blízki, pretože sa snažia neprezrádzať všetko médiám a rozhovory s nimi sú vtipné. Vlastne ma naučili počúvať hudbu celkovo, bez nich by som doteraz sluchátka asi nepotrebovala. Ďalej sú tu The Horrors a The Strokes, a zvyšok si pozrite tu.
Žánre už dávno nedelím, nedá sa povedať, že som vyznávač niečoho. Navyše, jedna kapela sa nikdy nedá zaradiť len do jedného žánru, nie nie, vždy sú tam prvky iných.

7. Máš obľúbeného "jutubera"? Ktorého?
Prvého som sledovala asi Goga, toho si ešte občas pozriem, ostatných asi ani nesledujem. Vlastne ešte Dano Drevo, a Shy Chickens, ale títo môžu byť na niektorých trochu vulgárni. Vulgaritu síce príliš neuznávam, ale oni to vedia tak zvláštne podať, ja vám neviem. Tak, že ma to núti napísať, že nie všetko, čo je vulgárne, je trápne. :D Pri ich videách vážne chytám záchvaty smiechu.
Zo zahraničných občas thecomputernerd01 a kadejaké "100 hours niečo", a testujem sa, koľko sekúnd vydržím.
Čo sa líčenia týka, tak pravidelne GetTheLouk, Evzuu, PattyImage, LBHauteFashion, xsparkage, Julia Graf, ach plno je toho, lebo od každého si pozriem niečo, a potom sú tu kanály hudobné, festivalové, receptové (Todd's Kitchen, Nicko's Kitchen), ako sa starať o zvieratká, alebo fajn je How2DrawAnimals.

8. Koľko času tráviš pri PC?
Momentálne skoro celý čas, pretože nemám príliš čo robiť. Síce to znie odpudzujúco, ale ono aj dosť záleží, čo na tom PC robíte. Ja tu mám spustených milión päť kariet, nielen Facebook. Aktívnejší život ma čaká asi od jari.

9. Akú sladkosť máš najradšej?
Všeeetko. :D Ale, samozrejme, ako všade, tak aj v sladkostiach som prieberčivá... obyčajne napr. z čokolády zjem tak, že mi vydrží aj týždeň otvorená. Teraz som mala jednu, ktorá mala v zložení kakaové maslo miesto rastlinného tuku, a to bolo niečo neporovnateľné! Mám rada, keď niečo nie je prehnane sladké, pokiaľ to nie je čokoládový zákusok. Ozaj, milujem také tie dvojfarebné veterníky. A puding. Všetko ovocné. Zlatý Nugát. Všetko marcipánové!!!

10. Urobil si niekedy niečo "rebelské"? Ak áno, čo?
Nie som rebel v tom zmysle, že by som fajčila, každý piatok sa opíjala, fajčila trávu, alebo chodila polonahá na diskotéky. Dnes pre mňa rebel znamená úprimný, neovplyvniteľný človek, ktorý empaticky vychádza s každou náturou, a neuráža klasickými nadávkami. (A keď už, musí to byť vtipné ako Dano Drevo. :D )
Ja sa teda snažím robiť to, čo proste v tej chvíli chcem. Obliekať si, čo chcem, maľovať sa ako chcem. MakeupRevolution a NYX majú teraz v ponuke zelený rúž na pery, jeden z nich bude raz môj. :D
S týmto prístupom som často vyprovokovala zopár učiteľov k hádke, len preto, že som sa ozvala, keď niekomu niečo vadilo, alebo som mala na vec proste opačný názor.
Moja rebélia spočíva teda asi v tom, že nie každý súhlasí s tým, keď... konám, ako chcem ja.

11. Aký žáner filmov máš najradšej?
Filmy sú na mňa dllhé, ja som asi mimo, ale fakt ich skoro vôbec nesledujem. :D Ale žiadne horory, prosím, to je pre mňa jednotvárna strata času. Radšej animované mi pusti. Alebo niečo, na čom sa môžem zasmiať a hrá tam nejaký privolávač trapasov, ako som ja.  Ďakujem za prečítanie, a hlavne za vašu trpezlivosť! Som rada, že tu je niekto so mnou. :))
Čo hovoríte na dosiahnutie "dospelosti"?
Máte nejaký osvedčený "recept" ako čo najmenej ublížiť vlasom pred farbením Directions?
Čo poviete na moje blogové zmeny?

11 komentárov:

 1. Ty sny tvoje :D ... Já si už vůbec nepamatuju, co jsem si říkala, že budu v téhle době dělat, ale taky mi přišlo, že ve 20 to už je fakt vyspělý člověk a že mi to přijde taaaak daleko... A jako je fakt, že za těch 10 let jsem myšlenkově a rozumově úplně někde jinde, ale přesto se pořád cítím trochu jako děcko a vůbec mi nevadí koukat na animáky, kreslit si kočičky po sešitech, mít plyšáka v posteli etc. :D Nechápu vůbec, že to někdo řeší, jako že to není dospělácké. Je fakt, že když má nějaká holka PLNÝ pokoj Hello Kitty, tak si trochu klepu na čelo, ale to spíš, protože je to pěkně nevkusné, ne že by to bylo dětinské, i své malé dceři bych tohle nedovolila :D:D:D Takže kašli na ty "dospěláky"!

  O těch barevných křídách jsem taky slyšela spíš nechválu, než chválu :( Ale asi se to dá čekat, snad na to najdeš nějaký fígl :)) Jinak uuu tetování! Jaké bys chtěla? Já bych si hrozně chtěla dát "Slavnostně přísahám, že jsem připravena ke každé špatnosti.", což je z Harryho Pottera (kouzlo, aby se otevřel Pobertův plánek). :D
  Takový Silvestr je skvělý náhodou. :) Hlavní je, s kým jsi a jestli je ti dobře! My jsme teda měli dvě vína na tři lidi a hráli jsme Aktivity a pak šli kouknout do města na ohňostroj (hodně nebezpečné v Brně!!!:D) a pak už jsme neměli skoro na nic sílu doma. :D Ale vůbec mi to nevadí. :)

  K těm blogovým věcem – url bych asi neměnila, právě se mi to hrozně líbí :) A myslím, že to nemusí nutně vyjadřovat, co se na tvém blogu nachází (viz moje url :DDD), kdyžtak můžeš změnit třeba "slogan" blogu, co se ukazuje v názvu záložky, jestli víš, co myslím, a taky co si dáš nahoru na tu úvodní fotku... A všechny další kategorie by se mi taky líbily, možná míň těch soutěží, to třeba tak jednou za pár měsíců je ok. :)) Ale jinak ej to všechno, co mě zajímá, obzvlášť, když jsme takřka identické, tak si ráda počtu. :)

  Jo a super Alex. :D:D Panebože, 29 !!!!!!!!!!!!!!!!????????

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jo a ještě – souhlasím s tím, že rodiče s tebou začnou jednat jinak, až když se odstěhuješ! Číslo věku je vůbec nezajímá. :) (Pokud se jim to teda zrovna nehodí. :D) Ale to, že dokážeš někde sama hospodařit, musíš se naučit vycházet s penězi, kupovat si a zařizovat všechno sama.... To je hned něco jinačího. A i tebe to dost změní, ale k lepšímu, řekla bych. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Presne, boli sme trochu ako sa toho hovorí? Paranoidné? :D Našťastie máš pravdu, že je to poznať, že sme sa aspoň trochu vyvinuli... no všetkého sa vzdať nedá.
  Plnú izbu Hello Kitty fakt nieee, na to dáme pozor! :D Aj keď je to celkom roztomilá postavička, ale neviem si predstaviť, že by s ňou bola celá izba vrátane plaviek, čiapky,...

  Jaj, fakt sú tie kriedy také kritizované? Snáď ich nejako spotrebujem teda... ono to vraj vlasom škodiť nemá, ale mala som pocit, akoby som ich mala vysušené po ozajstnej kriede na kreslenie po chodníku. To teda fakt sa radšej odfarbím a kúpim si hentú farbu, vraj je dokonca vegánska, takže maličké nevinné plus. :D

  Tvoj nápad na tetovanie ma rozosmial, môže byť! Ja by som sa toho asi bála, že si tým privolám ešte viac trapasov. :D :D Ale snáď nie!
  Čo sa mňa týka, tak buď na rameno, alebo predlaktie (nechcem to veľmi schovávať, keď už za to vysolím peniaze, nech to aj vidno :D )... v strede by bola čiernobiela hlava králika, tú by som chcela takú živú vytieňovanú. Pod ním by bola malá červená ruža, ale išli by z nej také zelené tŕnia po bokoch, aby to tvorilo nejaký celok a nad zajacom 2 malé preškrtnuté gitary (že by to tvorilo taký kríž). A z Watership down sa mi páčil strašne jeden citát, lenže ten je moc dlhý, tak neviem. :D A niekde som chcela mať aj tigra, zapáčili sa mi tetovania s ním, keď sú tak živo vytieňované. Asi to potom pľasnem na druhú ruku. :'DDD Ale to ešte musím PREŽIŤ, že.

  Fotku z vášho Silvestra som videla, verím, že bolo fajn. Tak veselo to pôsobilo. :))
  A viem si predstaviť tú nebezpečnosť, však už HN mi stačí, nie to ešte Brno. :X

  Tiež pravda, že tvrdý játra asi nie je moc výstižné :DD, ale predstav si, že som sa týmto názvom práveže inšpirovala, aby to bolo čím viac zapamätateľné. :D Ale zmenou by som asi dosť riskovala, radšej to asi nechám tak. Stále je to zapamätateľnejšie ako môj predošlý blog. :D A slogan je dobrý nápad.
  Čo sa týka tej súťaže, tak už vidím ako ledva stíham jednu, takže to chcem nejak všetko spojiť do jednej, akurát len tá hudobná by bola osobitne, ale tú isto stíham už len v 2016. :D

  Hej, ja som tiež nevedela, koľko má to chlapča vôbec rokov, takže keď som to vygooglila, spadla mi sánka. :D :D Veď predstav si, že o rok bude mať 30!!! A predstav si, že keď mal toľko, koľko TERAZ MY (približne), mal najlepšie vlasy. :D

  Súhlasím s tým, že "pokiaľ sa im to práve nehodí", toto treba vytesať do kameňa! :D Sranda, čo dokáže jedno sťahovanie s ľuďmi spraviť.

  Omg, inak neviem, či si to tu prídeš ešte prečítať, ale pre istotu - ďakujem za tú pohľadnicu!! :3 Úplne som na to zabudla, lebo v ten týždeň, keď som ju našla v schránke, tu bol M. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak oneskorene ale všetko najlepšie :))) Nech sa ti splnia všeetky tie tvoje sny :)) Ja už mám tiež 20 :D ale necítim sa tak ! :D:D:D
  BellesFleurs

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéj, ďakujem pekne! No, som rada, že je nás v klube "necítim sa tak" viac! :D :D Hrozný pocit... Ale zas na druhej strane, konečne možno naše názory staršie generácie začnú brať vážnejšie. :D

   Odstrániť
  2. Tak ja sa stále cítim a aj som ako dieťa :D nie úplne :D ale chápeš ako to myslím :D mňa naši nikdy nebudú asi brať ako dospelú :D:D

   Odstrániť
  3. Ojoj, tak čo sa týka rodičov, tak tí ani mňa asi nikdy tak nebudú brať. :D Poznám to. :D

   Odstrániť
 5. Všetko najlepšie ♥ Presne ten istý kufrík mám aj ja, pretože poznám tú kozmetiku :) ♥

  ℓα ℒιcσrηe - ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásnee. <3
   Haha, taký populárny kufrík. :D

   Odstrániť
 6. Tak dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, ten dort je krásný, opravdu a vypadá chutně. Ta myšlenka s tou Británií ve dvaceti se mi líbí, kdo by si to tak nepředstavoval že? Já si kdysi taky takhle snila, než jsem zjistila, jak je to všechno ve skutečnosti složité. :/ Ale což, jednou se nám to povede. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne!! :) Ani som nejak nečakala toľko gratulácií! :D
   Hihi, keď už na nič iné, tak mám aspoň šťastie na torty, že. :D
   A presne ako píšeš, predstavy sú jedna vec, a skutočnosť je vec druhá... hlavne, síce je to smutné, ale hlavnú úlohu v tom zohrávajú asi peniaze. Okolo tých sa točí všetko. :/

   Odstrániť

Ďakujem za prečítanie článku. Ak sa rozhodneš zanechať tu reakciu, budeš odmenený/á pamlskom v podobe mojej odpovede.
Muc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...