18. augusta 2014

8 vecí, ktoré mi v poslednej dobe vadia...

...natoľko, že ostáva urobiť len *facepalm*.


Dlho som rozmýšľala, či napíšem takýto článok. Ale je to môj blog, a je moja osobná vec, aký obsah bude zahŕňať. Dúfam, že sa vás niektoré body nedotknú, akceptujem aj váš názor, ale ten môj sa nezmení. Ja som sa proste len rozhodla zlúčiť pár faktov, ktoré som si v poslednej dobe všimla.

1: Predsudky o vzhľade
A) Keď som bola "mohutnejšia", ľudia sa mi smiali, že som tučná. Teraz, keď mám konečne štíhlu postavu, som špáratko a špageta. Tak, kristepane, ako mám vyzerať? Nedajbože, keď niekomu poviem, že si chcem brucho cvičením spevniť. Aktuálne je dosť v móde ponosovať sa nad štíhlymi dievčatami a ponižovať ich. Ako keby za to mohli. Plus tie večné poznámky, že mala by si viac jesť. Väčšina z nás (priemerných) má normálny stravovací režim, neuznávame diéty, je to proste len metabolizmus. Jednoducho, nechystám sa pribrať, keď som so sebou spokojná, amen tma!
B) Nechápem večné predsudky voči namaľovanej babe. Som umelecky založený človek, mám rada kreativitu, make-up považujem za istú techniku umenia a spôsob zábavy. Rada sa hrám s očnými tieňmi, kombinujem farby. Robí to zo mňa sprostú? Ja uznávam napr. aj štýl Lady Gaga, je proste kreatívna, prečo by mala byť hneď považovaná za hlúpu? Pekne vyzerá aj bez make-upu, ale prečo sa na pódium nevyšantiť? Navyše - to, že nie ste namaľované, z vás nerobí aj inteligentné. Poznám mnoho inteligentných báb, ktoré sa maľujú, a naopak falošné klamárky, ktoré sa o svoj vzhľad nestarajú. Tým ale nechcem povedať, že uznávam kopu omietky na tvári, navyše ak je všetko nesprávne nanesené.


2: Nemôžem blogovať, lebo nemám peniaze
Bože. Toto keď som niekde čítala, tak skutočne *facepalm*. Kto povedal, že musíte blogovať o móde, cestovaní a recenziách? O tom blogy pár rokov dozadu vôbec neboli. Máte bohatý vnútorný svet? Tak ste predurčení zdieľať svoje myšlienky a názory! Tak krásne sa dá písať o myšlienkach - a čím bizarnejšie, tým lepšie. Písanie je zadarmo. Nemusíte hneď bookovať letenku do LA, aby ste mali o čom postnúť ďalší článok. 


3: (Ne)kvalitné fotky na blogu
Viem, už zháňate mačetu a premýšľate, ako ma za toto rafinovane zabiť. Ale: odkedy je blogovanie o fotografiách?? Spomenula som snáď niekde, že je toto fotoalbum? Mám dosť toho, ako "skúsené blogerky" radia tým neskúsenejším, že vylepši si kvalitu fotiek. Niekoho proste holt maminky nesponzorujú novými smartfónmi, nedajbože zrkadlovkami, kvôli tomu, že ich dcérka má blog. Aj mne samotnej už trochu vadí moja Nokia X3, ale som čerstvo zmaturovaná, vo fáze hľadania si práce na iné veci, než na Canon, či telefón.
Áno, fotoaparát je môj sen. Ale niekto proste nepracuje v poprednej pozícii, aby si mohol dovoliť 600€ vec. Upravujem fotky predtým, než ich sem vhodím, aj keď nie je to high quality. A také tie "random photo post" na mojom blogu asi nebudú, na to mám instagram. Blogy sa čítajú, nepozerajú sa. (Aj keď v  poslednej dobe je to asi naozaj len o tých photo postoch.)
Samozrejme teraz nepíšem o tom, že fotky v článku sú čosi zlé - práve naopak, na upútanie pozornosti sú potrebné! Ale občas mám pocit, že mnohí si všimnú len tie, pritom fotka je len dotvorenie textu.
Ľudia sú dnes leniví čítať.


4: Cvičenie
Česť všetkým, čo poctivo cvičia, a dodržiavajú správne techniky cvičenia. Môj priateľ cvičí jeho tempom, možno tak 3x do týždňa, a je fešák, silný, žiadna "baba". :)
Čo z toho majú chalani, ktorí sa mordujú každý deň niekoľko hodín, ale cvičia nesprávnou technikou a k tomu berú steroidy, len aby všetko urýchlili?
Poviem vám.
Okrem zvýšenia ega to možno dotiahnu na problémy s chrbticou a končatinami, alebo návštevu nemocnice (stalo sa u nás v meste, niekto na sebe "makal"). Ale oni predsa cvičia a fotia si tehličky na Facebook, to je hlavné... takto predsa všetky kočky na okolí zbalia, no nie? Jedine ak tupé. Normálna žena by netolerovala hazard so zdravím.
Mimochodom, netýka sa to len chalanov, ale uviedla som to ako najviditeľnejší príklad.
A nezaujíma ma ani pravý opak - zverejňovanie každej prkotiny, pričom ďobkanie do klávesnice im zaberie viac času, ako šport samotný. Fakt mi je jedno, že niekto práve zabehol 100 metrov na autobusovú zastávku. Hlavne, že sa stále obháji tou absurditou: "Cvičím pre seba, nie pre teba." Tak prosím, cvič aj naďalej pre seba, alebo sa neklam!


5: Štýl recenzovania niektorých blogeriek
"Krabička je pekná modrá, s ružovými bodkami a zelenými čiarkami." "Obal rúžu je krásny ružový a leskne sa." Eh, prišla som si čítať o účinku produktu, alebo o krabičke a obale, čo si vydedukujem aj z fotografie uvedenej priamo pod takouto vetou?
Najsmiešnejšie je, že tieto dievčatá sa všade hrdo pýšia titulom "blogerka", pričom okrem týchto nezmyslov nenapísali v živote viac, ako povinný sloh v škole. Možno aj ten dávali písať niekomu inému. Z niektorých blogeriek mám totiž pocit, že ich písanie nebaví.
Potom si ešte pridajú článok, ako správne blogovať a čo sa rozhodne nerobí, pretože ich polročná skúsenosť je predsa dosť dlhá na to, aby to vedeli. :D Tu narážam skôr na mladšiu vekovú kategóriu, žiaľ, musím to tu napísať, aby si to niekto nevysvetlil zle.
Ja rozhodne čítam kozmetické recenzie, pretože mi to v mnohom pomôže, ale preboha, neopisujte farbu obalu tubičky (keď je pod tým hneď fotka), alebo nebodaj ako ste spokojné s veľkosťou krabice.
Pravda, uviesť v krátkosti na balenie subjektívny názor je fajn. Ja len narážam na tie objektívne opisovačky, čo beztak vidím na fotke. A úplný zabijak článku je, ak je opis balenia dlhší, ako opis produktu. Viď recenzie na Baby Lips: Obal je taký, hentaký, makový... Balzám pery hydratuje, čo viac dodať, tak pááá.


6: Módne trendy
Kedysi som si obliekla tričko zastrčené vo vysokopásových kraťasoch, plus klobúk a silonky, a bola som za a) panáčika na posmievanie, b) fanynku alternatívnej hudby. Keď som sa v roku 2008 prechádzala po meste a videla takto oblečených ľudí, hneď som vytušila ich hudobný vkus.
V opačnom prípade na nich niekto ukazoval prstom, ako sa to dogabali, veď babičkovská kvetinová blúzka už dávno nie je moderná.
Teraz je to všetko zrazu veľmi IN, a keď by som si dala crop top s vesmírnymi legínami, všetci by si povedali, že som len jedna z tých, čo tiež slepo nasleduje módne trendy.
A zrazu tí, čo sa mi pred rokmi najviac smiali, sa teraz obliekajú ako ja.
Je dobré sa inšpirovať, a zisťovať, ktoré kúsky a farby sa nám hodia, ale preboha, vidieť toľko kópií v meste len preto, lebo sú IN oversized kabáty a fuchsiová farba? Som zvedavá, či si to všetko kúpili vďaka osobnému vkusu, alebo sa ich "osobný vkus" o polroka zasa zmení. :D
Mimochodom, niekde som čítala, že už sú OUT farebné topánky, tak som zvedavá na tie nové objavy na uliciach. :D
Ľudia, prosím vás. Buďte sami sebou a noste to, v čom sa cítite sebavedomo.
A nepýtajte sa ma, prosím, NIKDY: "Ak sa takto namaľujem/oblečiem/učešem, nebudú ma ľudia ohovárať, že vyzerám ako k****?" Totiž, nezaujíma ma to. Keď sa cítite trápne - trápne pôsobiť aj budete. Vyžarovanie na okolie je vždy o tom, ako sa cítite. Nie je nikoho povinnosť sledovať módne diktáty. Nevyhadzujte veci, ktoré sú už "OUT". V skratke: NEBUĎTE OBEŤAMI MARKETINGU.


7: Veg(etari)ánstvo
Tu musím poznamenať, že nie celkom. Sama milujem zeleninu, ovocie, tepelne si to upravujem a nechutí mi jedlo typu mäso, mäsová omáčka a zemiaky... vždy k tomu potrebujem zeleninovú prílohu. Varíte fakt chutné jedlá už na pohľad a rozhodne si chcem niektoré recepty osvojiť.
Ale. Čo mi vadí? Že niektorí s tým už prepchávajú celé sociálne siete. Na stránke Pohody bol status o počte predaných grilovaných kuriat, a hneď sa tam niekto ozval: "Peklo pre vegetariánov." Tak tam nelez, nie?
Vegetariánskych stánkov tam bolo viac ako na ktoromkoľvek inom fesťáku (keď ešte pridám Grape), a niekto napíše takúto bohapustú sprostosť ako vďaku tak skvelo zorganizovanej akcii. To je už čistá rozmaznanosť/povýšeneckosť, keď ako spomínam, výber jedla bol pre všetkých.
A nepovedzte mi, že keď si nekúpim mrazené kurča, tak ho ochránim. A čím, keď mu už niet pomoci? Niekedy ma čisto zeleninový obed proste nenasýti, a potrebujem si dať rezeň. Ja viem, som krutá, aj keď zviera by som nikdy sama nedokázala zabiť, ale ako ho ochránim, keď už sa predáva? Fakt veríte tomu, že všetci na planéte sa stanú bylinožravcami a prestane sa mäso predávať?
Jediné čo neuznávam, je zabíjanie králičkov, toto fakt nie... oni sú pre mňa osobnosti s bohatou dušou, ale v ostatných hospodárskych zvieratkách toto nevidím (viem, môj problém). Inak sója tiež nie je najzdravšia, takže sójovými rezňami si k zdraviu nepomôžete.
A ako sa vyjadríte k zberačom čučoriedok a lesných plodov? Keby sme všetci na svete boli vegetariáni, čo by jedli zvieratká tam? Už teraz medvede schádzajú stále nižšie k mestám, keďže nemajú čo jesť, pretože sme im to tam každoročne vyplienili. Nie nadarmo je zber niekde prísne zakázaný.
Prečo jem teda aj vegetariánske jedlá? Lebo sú chuťovo pestré a zdravé, človek potrebuje jesť vyváženú stravu, pretože sme všežravci. Knedlo vepřo zelo si ale raz za mesiac neodpustím.
V podstate vegetariánov chápem, ale je to slobodná osobná voľba tak žiť - neviem, kto prišiel s tým, že je to biologicky dané. Sme predsa vyvinutí na konzumáciu všetkého a je naša vec, ako s tým naložíme. Viac neuznávam zabíjanie zvierat pre kožušinu. TOTO je svinstvo!


8: Varenie v skorom veku
Toto sa už netýka internetového sveta, ale vadí mi to, nakoľko pochádzam z malého mesta a každý tu začína so všetkým skôr. "Ja viem variť od svojich 11-tich." A? Ja sa to učím teraz, baví ma to, a doteraz som to nepotrebovala, keď varila mamka. Mám 19 rokov a úplne mi stačí, že teraz každučký deň využívam v kuchyni, a všetko, čo mi chutí, sa učím na základe mamkiných pokynov.  Poznám úspešné baby, majú nad 25 rokov, darí sa im, ľudia ich majú radi... ale nevedia variť. Raz budú vedieť, no a? Ja už viem teraz uvariť 6 jedál, mám z toho dobrý pocit, tak aký budem mať o 10 rokov? Budem možno variť chutnejšie ako niekto, čo varí od svojich 10-tich. To je život. Enjoy it as much as you can.

*

Dúfam, že som si týmto článkom niekoho nepohnevala, sú to len moje názory a postrehy. K tomu teraz všade vidím príspevky tohto typu... X vecí, čo sa mi páčia, X vecí, ktoré nenávidím, tak som sa inšpirovala. Najbližšie nás čakajú možno nejaké staršie outfity, a rozmýšľam aj o postnutí halloweenskeho make-upu, ale to si asi nechám na aktuálnejšie obdobie. :D

Nezabudnite, že môžete odoberať novinky blogu už aj na facebooku, poteší ma, ak sa niekto stane pravidelným stalkerom. :) (To znelo ako reklamný slogan. :D ) Pá!Zhodli sme sa v niektorých bodoch?
Na čo máte vy iný názor? Píšte! :)

27 komentárov:

 1. Jujky, pěkný článek k počtení. Máš moc hezký blog..:) Na mém blogu probíhá *GIVEAWAY* o bělící pásky na zuby od CREST, přijď se podívat a zasoutěžit!♥ Budu moc ráda, když se přidáš :) Blog ϐook of ϐeauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezky napsané! :D Taky nesnáším ty kecy o postavě... hlavně mám pocit, že se teď furt všude brání jen tlustí lidi a jakmile je nějaká štíhlá holka, tak je naprosto v pohodě jí říct, jaká je vychrtlina. Přitom je to ÚPLNĚ to samé. :( Neznám žádnou štíhlou holku, která se po tomhle necítí blbě... a to je pka v pořádku? No nic. Jsem ráda, že aspon jeden člověk na to má stejný názor. :D

  To blogování a focení bez komentáře, jak dřív všude byly různé barevné obrázky zkopírované z netu, tak teďka jsou zas všude high quality fotky každé hovadiny, co si člověk koupí nebo co si obleče. :D Taky mě mrzí, že takové normální blogy už skoro nejsou.

  O těch steroiďácích ani nic neříkám. :D Je to odporné. Přitom taková ta "přehnaná" postava je odpornáááá.

  Módní trendy jsme probíraly milionkrát!:D

  A já teda nejsem vegetarián, ale tím že to kuře nesníš, vlastně uděláš hodně – nepřispěješ té firmě, co je prodává, tím nepřispěješ (bohužel ve většině případů) "množírnám" kuřat, kde se jim žije opravdu blbě... Samozřejmě, jsou farmy, kde si žijou slípky dobře a je to i na masu pak poznat. :) Ale pochybuju, že je to případ stánku, kde prodali.. no už nevím, kolik psali, že to tam prodali kuřat. Tolik na normální "bezbolestné" farmě fakt být nemůže. :( Takže tolik jen o tom, tou koupí uděláš hodně, každá koruna se počítá... Kdyžtak pak koukni na scuk.cz, jestli tam jsou i nějaké podniky v Plzni, řeznictví apod. :) Já maso stále jím, i když docela málo, protože to kvalitní a "bezbolestné" (fakt nevím, jak tomu jinak říkat :D) je fakt drahé :D Stejně tak i mlíko a vejce (na to platí to samé, co u toho masa). Nooo a o tomhle bych ti mohla povídat pořád! :D

  A já taky vlastně pořád neumím moc vařit, jen takové základní věci. Na to máš spoustuuu času :) A může ti pomoct i M.! (Feminismus ftw :D)

  Doufám, že jsi ráda, že ti tu nechávám dva extrémně dlouhé komentáře hodné samotného článku :DDD

  Jo a P. S. mě tak napadlo s mým D., aby sis nemyslela, že je to ten, kterému jsme před rokem říkali D. a líbil se i mně i Apolence :D Je to jiný, známe se z Colours 2011. Kdyžtak ti ho pak pošlu a tááák. :) Zatím pápá!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Peníze nemám a stejně bloguju. Úplně chápu tvé rozčílení. :oD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tak! :D Vidíš, si ďalší človek, čo je dôkazom toho, že všetko sa dá. :D

   Odstrániť
 4. Dobrý článok ! :D páčil sa mi hl. s tym vegetarianstvom ;)
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vystihla si to teda parádne ! Skoro so všetkým súhlasím a ani sama by som to nenapísala lepšie. Čo sa týka varenia, nech sa to učí každý kedy chce. Ale keď mi 12ročná, začne hovoriť, ako vie variť a pritom jediné čo navarila bola polievka aj to s babkinou pomocou. Aj keby to boli 3 jedlá, to nezmenená, že sa z nej stáva šéf kuchár. Každý si nájde svoj vek, kedy ho to začne zaujímať. Ľudia majú veci robiť, lebo ich to baví a nie kvôli tomu, aby sa s tým mohli vychvaľovať :) Kika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak. Ja mám pocit, že je to fakt o tom machrovaní, a ako ich dospelí z rodiny prechvaľujú. A zase napríklad ja od dospelých často počúvam "ja v tvojom veku..." :D

   Odstrániť
 6. k bodu č.1 - tiež to neznášam keď mi niekto povie bože aká si chudá, mala by si viac jesť, čo ťa doma nekŕmia a vety tohoto typu...tak prepáč že ma proste nebaví prežierať sa tak že mi to leze von ušami :D :D

  simona-zacko.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. úplne zo všetkým maximálne súhlasím! Pekne napísané :)

  Poď ku mne na GIVEAWAY :)
  NIKA :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Super, ja som už len čakala, kedy tento článok začne niekto hejtovať :D ...no dobre, pozriem sa na giveaway, len čo dopíšem nový článok. :)

   Odstrániť
 8. Máš na mě až moc černobílé názory, takhle to ve světě prostě nechodí.

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, asi chápem ako to myslíš, ale ja som sa chcela zamerať práve na tieto konkrétne veci. Viem, že predsudky sa dajú nájsť aj na mnoho iného, ale práve TIETO mi vadia... vadí mi prezentácia NIEKTORÝCH vegetariánov na internete, ale zase mám medzi vegetariánmi aj kamarátov... čítam kozmetické recenzie, ale vadí mi opis toho, čo sama vidím aj na fotke... a tak ďalej. :)
   Ide o to, že nič na svete nie je buď také alebo hentaké, ja som sa ale zamerala na kon-krét-ne veci, ktoré prekážajú mne osobne, tento článok je čisto subjektívny. ;)

   Odstrániť
  2. Černobílé názory? TOHLE je ČERNOBÍLÝ názor? Děláš si srandu, anebo to myslíš vážně?
   Za černobílý názor by se dal pokládat nějaký ovečkovský názor, názor nefundovaný a nelogický, neopodstatněný. Tedy rozhodně ne tenhle článek.
   A co konkrétně tak ve světě nechodí? Předsudky o vzhledu? Předsudky - ty nemáš peníze, ty nemůžeš nikdy nic dokázat? Ovečkovská móda typu - to je teď módní a najednou to mají všichni? Na ulici jen spousta kopií - vypadají stejně, jsou stejně oblečení, mají stejně upravené vlasy. A když se jich na to zeptáš, odpoví ti, že "chtěli být originální".
   To tak na světě nechodí? Vážně? Tak to je načase otevřít oči.

   Odstrániť
 9. Bože, toto je geniálny článok! Hovoríš mi z duše, dievča! Takisto ma všetky tieto veci štvú, do čerta prečo by mi mal niekto diktovať aké fotky mám mať na svojom blogu, čo mám jesť, ako mám vyzerať, ako sa obliekať.. Najviac ma dostal hejt pri mojom antiwishlist článku.. Kokos, niekomu to asi pekne leží v žalúdku, že mňa nelákajú jeho obľúbené produkty.. presne ako píšeš - fuck logic. Ľudia sú dnes strašne divní, ja sa s prepáčením prdím 2 hodiny s článkom, opravujem, upravuje, fotím, postujem a čitatelia prídu, pozrú fotky a zase dovidenia. O text ani nezakopnú a je jedno koľko ho tam mám. Najviac zo všetkého "milujem" keď sa ma v komente niekto opýta na vec, čo je napísaná v text! Preboha ľudia čítajte! Je to blog, nie fotoalbum... Taktiež ma nebavia random fotky na blogoch, to si viem pozrieť aj na facebooku alebo inde.. na blog chodím kvôli článku, textu, kvôli názorom blogerky.. Naozaj ma nezaujíma jej 20 fotiek ovocného šalátu z celého týždňa. :-/

  PS: Ďakujem za odber na mojom blogu ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za milé komentáre, teda aj za pochvalu outfitu, som poctená. :)
   Antiwishlist som ti chcela komentovať, ale všimla som si čas, kedy si to postla a rozmyslela som si to. :D Nikdy by som si nemyslela, že trendy môžu spustiť takú davovú psychózu, je to zvláštne no... ako niektoré veci by som aj ja chcela vyskúšať, len tak z princípu, či sú fakt tak dokonalé (napr. Naked, ale iba dvojku)...

   Inak z hľadiska oblečenia mi cca od r. 2012 módne novinky sedia, tak si aspoň rýchlo nakúpim a budem mať zálohu na také to obdobie, keď už to bude všetko zase "out". :D

   A s tým čítaním článkov ani nevravím, v tom máš fakt pravdu, však napísať článok trvá niekedy aj 4 hodiny a z druhej strany nevidíš častokrát žiadny záujem. Však nie je to také strašné, ako 300stranová kniha. A nech nikto neskúsi napísať niečo v štýle "dlhé články už nikoho čítať nebavia", lebo toto ma presne štve, veď nie sú blogy práve o tom? Mne sa práveže stane, že "tentokrát si už naozaj pozriem len fotky", ale riadok po riadku postupne aj tak prečítam celý článok. :DD Inak 20 fotiek ovocného šalátu pobavilo. :D
   Nemáš za čo, a ďakujem aj ja. :)

   Odstrániť
 10. Jsme asi spřízněné duše, jelikož mám naprosto stejný názor jako ty. Jsem ráda, že jsem na tvůj blog narazila, konečně zase nějaký blog, který není jen o kosmetice, ale dočtu se i nějakého pěkného fundovaného názoru hodného devatenácti let. :)
  Moc dobrý článek. Nejvíc asi souhlasím s (asi se vším) odstavcem o módních trendech a fotografiích na blogu. Myslím, že blog by měl být zase více o psaní než o fotografiích. Bohužel se ta hranice kvality za ty roky hodně posunula.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj! Prepáč, že tak neskoro odpisujem. Trochu som blog v poslednej dobe zanedbala, a tak som si radšej ani nekontrolovala komentáre, lebo som podvedome čakala niečo toho typu, že si mám napraviť aktivitu. :D
   Nakoniec som rada, že som si dnes tie komentáre skontrolovala, a našla som aj tieto od teba. Ďakujem za pochvalu a spriaznenosť duše :D, trošku si ma nabila energiou, a idem už radšej písať nový článok. :))
   Máš tiež nejaký blog? Idem ho skúsiť nájsť. :D

   Odstrániť
  2. Inu, stačí, když klikneš tady na to moje červeně zbarvené jméno. Je to odkaz, a když na něj klikneš, hopla, jsi na mém blogu. :D :) Jsem ráda, že tě mé komentáře potěšily. Mě zase potěšilo najít blog s tak skvělými názory, jako máš ty. Snad nebude vadit, když si tě přidám do oblíbených. :)

   Odstrániť
  3. Aha, zaujímavé, ja som tvoj blog včera našla tak, že som toto tvoje celé meno skopírovala do googlu. :D :D Nič no, neprekvapuje ma to, pretože si takéto detaily nikdy nevšimnem. Keď som napr. bola prvýkrát na úrad podpísať sa, pýtala som tam od nich pero, a to bolo hneď vedľa mňa. :D
   Jéj a samozrejme, že mi to nevadí, ďakujem pekne! (Minútu už vymýšľam, ako by som sformulovala, že je to hotový priestupok a ako mi to strašne vadí, ale bojím sa, že by to nebolo pochopené. :D :D )

   Odstrániť
 11. Máš hrozně dobrý názory!
  Plně s tebou souhlasím v prvním bodě. Znám pár lidí, kteří se prostě s tlustší holkou nebaví a většině i vadí vzhled obličeje--> Za ten člověk prostě nemůže, tak jak to můžete řešit?! -_-
  Stejně tak druhý bod. Taky tohle nechápu. To, že slečna nemá peníze na letenku kdoví kam neznamená, že nemůže psát o jiném, obyčejnějším místě, které je pro ni ovšem dostupné. Tohle mě i občas mrzí a tak.. :\ :)

  http://blogilateskaty.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem!
   Tak tak, vzhľad tváre?! To už je naozaj extrém. Prvý dojem si vytvára síce každý, ale je blbé nebaviť sa s niekým len kvôli tomu. Často je predsa prvý dojem blbosť.
   Pri tom druhom bode si mi vnukla takú metaforu k celému tomuto problému - "kúpte si letenku na blog" :D .

   Odstrániť
 12. perfektný článok :) idem sa ti vyjadriť k niektorým bodom :)
  1. úplne chápem, som plus size modelka, konfekcia 42/44, navštevujem mnoho XL stránok na FB a niekedy z tých komentárov nechápem, typu "takto ma vyzerať ženská, nie palička, nie vešiak, nie kostra.." akože nech ľudia dajú dýchať kadžému. podľa mňa je úžasné, že nás príroda stvorila odlišných, to je na ľuďoch zaujímavé. Akoby to vyzeralo ak by sme všetci vyzerali rovnako? To si vôbec títo hejteri neuvedomujú..
  3. Podľa mňa záleží o čom je blog. Keď píšem o nejakej kozmetike, chcem tam odfotiť produkt + swatch nech majú čitateľia predstavu ako to vyzerá. Keď mám týchto produktov viac v článku tak to môže vyzerať prefotkovane, ale niektoré veci sa podľa mňa skrátka nedajú opísať ale treba ich vidieť :)
  5. Úplne!! Myslím, že to majú od američaniek, tam každá recenzuje tak, že 5 minút najprv rozpráva o balení, ja si šklbem vlasy, že prečo na pozeranie takejto recenzie míňam svoj čas :D
  6. Žial o tom je móda, väčšinou sa nasleduje to, čo je dostupné v obchodoch, ako sa oblieka môj idol atď. Ja som bola vždy sama sebou, keď sa nosili ružové svetríky, ja som chodila ako metalistka s obojkami a tričkom Craddle of Filth, pretože som to vtedy bola aj s hudbou. Teraz sa rada obliekam žensky, trochu do štýlu retro a je mi jedno, že chodím v robote pomaly najviac vyfintená, keďže tu baby chodia najšastejšie so špirálou, tričkom a rifľami.

  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, je to staré niečo okolo rok a pol, tak som prekvapená, že si to tu ešte našla. :)
   1. Veď to, ľudia to veľmi hrotia. Všade hlásajú, ako sa človek nemá posudzovať podľa vzhľadu, a aj tak to robia (čo je síce normálne, ale len do určitej medze).
   3. Hej hej, je to tak ako píšeš, ono ako som spomínala, tento článok je rok starý, tak na tento bod som si za tú dobu aj ja stihla poupraviť názor... Odkedy som viac začala fotiť aj kozmetiku, začínam tomu rozumieť. :)
   5. Asi máš na mysli recenzie formou videa, tak to úplne to šklbanie vlasov chápem, lebo tak tam ešte 3 hodiny pretáčaš, kým sa trafíš do sekundy odkedy to je už fajn... Pritom je to škoda, lebo práve na videu vidíme asi najlepšie aj tie swatche a všetko.
   6. S tou dostupnosťou v obchodoch je to pravda, len tento bod som myslela asi skôr tak, že aj keď si niečo z toho čo sa ponúka kúpim, tak preto, že sa mi to páči. Vadí mi len to, keď si niekto niečo kúpi len preto, že sa o takom kúsku píše v nejakom časáku, napríklad. Že sa tým nechá strhnúť.
   A štýl je každého vec a je len dobre, že sa ti to tak formuje... a že si si toho vedomá... že niečo nosíš preto, lebo to sedí k tebe... Že proste teraz sa cítiš "retro", tak nosíš to. :) Inak s tým fintením poznám, ja som toto mala aj v škole, pretože nie som veľmi nohavicový typ. A to už sa znova dostávame k tomu bodu 1, že sme súdené podľa toho ako sa obliekame a maľujeme. Keď to niekomu prekáža, nech sa začne fintiť tiež...

   Odstrániť
  2. ani neviem, kde som sa už ku tebe preklikla a nejak som sa dostala k tomuto článku :)

   Odstrániť

Ďakujem za prečítanie článku. Ak sa rozhodneš zanechať tu reakciu, budeš odmenený/á pamlskom v podobe mojej odpovede.
Muc!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...